Auto

Ky është Mercedes-Benz G-Class 350d i 2019-ës

Ky është Mercedes-Benz G-Class 350d i 2019-ës

Modeli që shohim në foto dhe video është modeli bazë Mercedes-Benz G-Class 350d i cili pritet të jetë në dispozicion për shitje nga janari i vitit të ardhshëm.

Ai pritet të vijë me motor dizel 3.0-litër me gjashtë cilindra e kapacitet prej 210 kW/286 kuajfuqi, transmeton Koha.net. Po ashtu, G-Class 350d i ri do të jetë në dispozicion me marshin automatik 9G-TRONIC.