Arbëri

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që gjatë pesë ditëve të ardhshme në vend të ketë mot me diell dhe vranësira.

Vranësirat nga orët e vona të ditës së hënë dhe në vazhdimësi do të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit mesatar, kurse vende-vende reshjet do të jenë në formë rrebeshi.