Haradinaj nga Franca ka një porosi rreth demarkacionit për deputetët

Haradinaj nga Franca ka një porosi rreth demarkacionit për deputetët

30 mars 2017 18:45

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj nga Franca ku po vazhdon të mbahet si i arrestuar nga një fletarrest i Serbisë lëshuar përmes INTERPOL-it, ka porositur kuvendarët të rrëzojnë marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi.

Ka thënë se atdheu është i shenjtë.

“Pushtetarët e ligj vazhdojnë me e lajthit popullin, vendin dhe miqtë! Versioni i tashëm i Demarkacionit është gabim dhe duhet të rrëzohet në parlament”, ka thënë Haradinaj, përcjell Koha.net. “Për ata, për të cilët Atdheu është i shenjtë, kufiri është kufi. Mashtruesit ta kuptojnë një herë e për jetë, se ka perfunduar koha kur fqinjët marrin nga shqiptarët”, ka shtuar ai.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme