Arbëri

Kurti: Vrasësit e Liridona Ademajt duhet ta marrin dënimin maksimal

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë thirrje që vrasësit e Liridona Ademajt ta marrin dënimin maksimal.

Gjykata Themelore në Prishtinë të dielën ka shqiptuar masën e paraburgimit ndaj Naim Murselit, Genc Plavës dhe Kushtrim Kokallës.