Arbëri

Osmani takohet me kryeministrin çek, vlerëson mbështetjen e tyre për Kosovën

FOTO: Osmani me kryeministrin çek
 

Në kuadër të takimeve në Samitin Botëror të Ndryshimeve Klimatike COP28 që po mbahet në Dubai, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar të shtunën me kryeministrin e Republikës së Çekisë, Petr Fiala e presidentin e Indonezisë, Joko Widodo

Osmani ka theksuar se Çekia është aleate e rëndësishme e Kosovës dhe një mbështetëse e madhe e rrugës euroatlantike të vendit.