Arbëri

Opozita pohon se e ka pranuar draftstatutin e Asociacionit

Foto-ilustrim KOHA: Driton Paçarada
 

Tri partitë opozitare, PDK, LDK dhe AAK kanë konfirmuar se e kanë pranuar draftstatutin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se dje e ka pranuar një kopje të draftit nga Zyra e të Dërguarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi.