Arbëri

Sveçla: Kushdo që tenton destabilizimin, e ka vendin në burg

 

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kriminelët duhet të jenë në burg, e se nuk do lejojnë që Kosova të bëhet vend i pasigurt.

Ai ka folur për rastin e grabitjes së armatosur të një argjendarie në Suharekë, ku një zyrtar policor mbeti i plagosur dhe një i lënduar. Një i dyshuar u vra.