Arbëri

Vranët e shi të martën në Kosovë

Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu do të mbizotërojë në Kosovë të martën, ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas parashikimit të motit, në viset e larta malore me lartësi mbidetare mbi 1000m do të ketë kushte për reshje bore.