Arbëri

Gjermania e gatshme të veprojë nëse duhet në rast të tensionimit të situatës në Kosovë

 

Gjermania është duke përcjellur me kujdes tensionet mes Kosovës dhe Serbisë dhe do të veprojë nëse e sheh të nevojshme, ka thënë ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë, Boris Pistorius, raporton agjencia “DPA”.

“Ne jemi duke përcjellë situatën dhe do të veprojmë nëse është e nevojshme”, ka thënë Pistorius, ndërsa u ka bërë thirrje palëve për shtensionim.