Arbëri

Parlamenti Evropian javën e ardhshme do të diskutojë për situatën në veri

 

Parlamenti Evropian do të diskutojë për zhvillimet e fundit në veri të Kosovës në seancën e ardhshme që do të mbahet në Strasburg.

Nga ky institucion është bërë e ditur se eurodeputetët do të diskutojnë të martën për marrëdhëniet midis Prishtinës dhe Beogradit me Komisionin dhe Këshillin, pas situatës së krijuar së fundmi në veri.