Arbëri

Statovci: Serbia e shfaqi mashtrimin e madh

 

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Jeta Statovci, ka deklaruar se me sulmet në veriun e Kosovës, është shfaqur mashtrimi i madh i Serbisë, duke shtuar se nga këto zhvillime, pala kosovare mund të përfitojë në tryezën e dialogut.

Sipas Statovcit, sulmet terroriste të Serbisë në fshatin Banjskë të Zveçanit treguan se Serbia ka për qëllim destabilitetin dhe marrjen e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.