Arbëri

Abdixhiku: Jeta dhe vepra e Afrim Bunjakut do të gdhenden në historinë e Kosovës

 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka vizituar familjen e rreshterit të vrarë, Afrim Bunjaku, për t’i shprehur ngushëllime.

Ky subjekt politik ka shkruar në Facebook të hënën se Abdixhiku ka ngushëlluar familjen Bunjaku, duke shtuar se “jeta e vepra e tij do të jenë të gdhendura në historinë e Kosovës”.