Arbëri

Haradinaj: Kurti e Nagavci t’i kërkojnë falje Kosovës

Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se nuk e kupton "pafytyrësinë" e kryeministrit Albin Kurti dhe të ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci, në çështjen e furnizimit të nxënësve me tekste shkollore.

Ai ka thënë të martën pas takimit me kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, se Kurti e Nagavci do të duhej t’i kërkonin falje Kosovës, duke shtuar se prindërit do ta kenë të vështirë furnizimin me tekste për fëmijët e tyre.