Arbëri

Kurteshi nuk pendohet që e quajti lopë ministren Hoxha

 

Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, ka thënë se nuk është penduar që e ka quajtur lopë ministren e Drejtësisë, Dhurata Hoxhën.

Në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se ka kaluar kohë e gjatë që prej fyerjes që ia ka bërë ministres, të cilën ai e ka fajësuar për vdekjen e Astrit Deharit në burgun e Prizrenit dhe dëshmitarit për rastin e ish-anëtarit të VV-së.