Arbëri

Presioni mbi Qeverinë për demarkacionin

 

Vizita e shefes për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini, nuk ka ndryshuar qëndrimet e palëve rreth marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi.

Në takimet e zhvilluara me drejtues të institucioneve dhe përfaqësues të partive opozitare, Mogherini përsëriti se demarkacioni është kriter i pakalueshëm dhe se pa përmbushjen e tij nuk do të ketë liberalizim të vizave, shkruan sot Koha Ditore.