Arbëri

Krasniqi në Hagë: Krenar për dinjitetin e UÇK-së

 

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka mbërritur në Hagë, ku pritet të nisë gjykimi ndaj Hashim Thaçit dhe ish-krerëve të tjerë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai shkroi në Facebook të hënën se duke besuar në drejtësi, është i bindur se të akuzuarit do të dalin fitimtarë.