Arbëri

Krasniqi: PDK-ja është mobilizuar për “Marshin për drejtësi”, ftoj qytetarët të bashkohen

 

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka ftuar të gjithë qytetarët e Kosovës t’i bashkohen të dielën “Marshit për drejtësi”, në mbështetje të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë (UÇK), që siç ka thënë ai, po mbahen padrejtësisht në Hagë.

Krasniqi, mbrëmë në emisionin “Konfront” në KTV, ka theksuar se PDK-ja e ka përkrahur dhe është mobilizuar për këtë marsh solidarizues, që organizohet nga platforma “Liria ka emër”.