Arbëri

Konjufca merr garanci nga Escobari se s’do të ketë Asociacion që cenon sovranitetin e Kosovës

 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), ka takuar përfaqësuesin special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar

Në takimin, të cilin e ka quajtur përmbajtjesor, Konjufca ka thënë se kanë diskutuar për zhvillimet aktuale politike në vend dhe rajon, për procesin e dialogut dhe Marrëveshjen e Ohrit, si dhe hapat e mëtejmë për normalizimin e plotë të marrëdhënieve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë.