Arbëri

PSD me aksion para Qeverisë: “Mbi tavolinë doreza boksi, e nën shtrëngim duarsh”

Foto: Driton Paçarada/KOHA
 

Partia Socialdemokrate (PSD), ka mbajtur aksion simbolik në ditën kur mbahet takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Bruksel.

“Tension për Asociacionin” ka qenë mbishkrimi i pankartës gjigande të vendosur në objektin e Qeverisë nga aktivistët e kësaj partie.