Arbëri

Tërmeti në Turqi, Krasniqi: Ndajmë dhimbjen me popullin turk

 

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i ka dërguar ngushëllime presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan dhe të gjitha familjeve që kanë humbur të dashurit e tyre nga tërmeti.

Ai ka potencuar se populli i Kosovës është me ta në këtë periudhë të rëndë.