Arbëri

Mot i vranët dhe me reshje bore të premten në Kosovë

Foto: Koha
Foto: KOHA
 

Në Kosovë të premten do të mbajë mot i vranët por nuk do të mungojnë edhe intervalet e shkurta me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) për ditën e sotme ka paraparë reshje të borës.

Temperaturat minimale, sipas parashikimit, pritet të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë celsius, ndërsa ato maksimale prej 1 deri në 3 gradë celsius.