Arbëri

Deputetët e VV-së pas qëndrimit amerikan për Asociacionin: Zajednica nuk kalon

 

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë reaguar lidhur me qëndrimet e këshilltarit të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet dhe të dërguarit të posaçëm të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, për Asociacionin e komunave me shumicë serbe.

Deputeti Artan Abrashi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se “Zajednica nuk kalon”.