Arbëri

Sveçla për sulmin në veri: Përpjekjet e grupeve kriminale do të dështojnë

 

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se përpjekjet e grupeve kriminale për ta bërë veriun një zonë kriminale do të dështojnë, pas sulmit të së premtes ndaj Policisë në Zveçan.

Përmes një shkrimi në Twitter, Sveçla ka thënë se grupet kriminale të mbështetura nga Serbia po synojnë të krijojnë atmosferë frike dhe pasigurie duke shënjestruar zbatuesit e ligjit.