Arbëri

Osmani takon presidentin italian, diskutojnë për thellim të bashkëpunimit

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë vizitës së saj në Itali, është pritur nga homologu i saj italian, Sergio Mattarella.

Në një postim në Facebook ajo ka shkruar se më këtë rast janë konfirmuar marrëdhëniet miqësore në mes të Kosovës dhe Italisë dhe janë diskutuar mundësitë për thellim të bashkëpunimit bilateral.