Arbëri

Mot me intervale dielli të premten në Kosovë

 

Gjatë ditës së premte në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), vranësira më të fokusuara dhe më të shpeshta do të shtrihen përgjatë relievit malor.