Arbëri

Bërnabiq i reagon Borrellit dhe BE-së: Po i dëgjoni serbët vetëm kur po vendosen barrikadat

Barrikadat ne Bernjak
Foto: Driton Paçarada\KOHA
 

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, i ka reaguar QUINT-it si dhe Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, në lidhje me barrikadat në veri.

“Duket se QUINT-i, së bashku me Josep Borrellin, thonë se barrikadat në veri të Kosovës e M. duhet larguar pasi janë ilegale. Ata njerëz në barrikada po e ngrehin zërin, dhe po e bëjnë në mënyrë paqësore. E vetmja mënyrë që të dëgjohen, fatkeqësisht, është në barrikada”, ka shkruar Bërnabiq në Twitter.