Arbëri

Krasniqi i kërkon Qeverisë të krijojë kushte për mbarëvajtjen e zgjedhjeve në veri

 

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të krijojë kushte për mbarëvajtjen e zgjedhjeve në veri.

Krasniqi ka bërë të ditur të premten se ka pasur një takim me kandidatët e partisë së tij për kryetar në katër komunat veriore: Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan.