Arbëri

Hovenier takon krerët e opozitës, diskutojnë për sigurinë e zgjedhjet

 

Çështja e sigurisë, me theks për pjesën e veriut të Kosovës, ka qenë tema që ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka diskutuar me krerët e partive opozitare të enjten.

Siç ka njoftuar kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, me Hovenierin është diskutuar për gjendjen e sigurisë në veri dhe procesin zgjedhor në katër komunat.