Arbëri

KFOR-i ua bën me dije zyrtarëve serbë se nuk do të lejojë eskalim të situatës në veri

 

Komandanti i ri i KFOR-it, gjeneral major Angelo Michele Ristuccia, është takuar të enjten me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq dhe kryetarët e katërt komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës.

Në një njoftim për media të KFOR-it, thuhet se gjatë takimit është diskutuar për aspektet e sigurisë në veri të Kosovës, derisa Ristuccia i ka informuar zyrtarët serbë për aktivitetet që është duke i ndërmarrë KFOR-i për të parandaluar ndonjë eskalim të situatës në veri, në të ardhmen.