Arbëri

Rryma s’po kursehet, alarmohet për dimër edhe më të rëndë se parashikimet

Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Qytetarët e Kosovës nuk po e kursejnë energjinë elektrike, pavarësisht thirrjeve e fushatave nga institucionet e vendit dhe autoritetet për energjinë, ka thënë Viktor Buzhala nga Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike (KEDS), të mërkurën në emisionin “Sot” në KTV.

Ai ka alarmuar se me këtë trend, dimri do të jetë edhe më i vështirë se parashikimet e mëhershme.