Arbëri

Vuçiqi takohet me Sarrazinin: Serbia e përkushtuar ndaj dialogut dhe mbrojtjes së integritetit territorial

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar të premten të dërguarin special të Qeverisë gjermane për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, me të cilin ka biseduar për vazhdimin e dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe situatën aktuale në rajon.

Siç është njoftuar nga Presidenca serbe, Vuçiq ka ripërsëritur qëndrimin e Serbisë për të gjitha çështjet në Ballkanin Perëndimor, duke theksuar se Serbia avokon për përmirësim shtesë të bashkëpunimit ekonomik në rajon.