Arbëri

Përplasje e ashpër për “Trepçën”, Muja - Shalës: “Trepçën” e ke shkatërruar ti

Foto: KSP
 

Lidhur me furnizimin me energji në minierën e Trepçës dhe rënies së performancës së kësaj ndërmarrje publike, ka pasur një përplasje të ashpër me akuza dhe kundër akuza mes deputetit Armend Muja dhe kryetarit të Komisionit për Ekonomi, Ferat Shala.

Gjatë raportimit në këtë komision të ministres së Ekonomisë, Artane Rizvanolli, deputeti nga PDK-ja, Shala ka konstatuar se në këtë qeverisje, Trepça është duke punuar me humbje qe një vit.