Arbëri

Osmani u bën thirrje iranianeve të mos heqin dorë nga të drejtat e tyre

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, u ka bërë thirrje grave iraniane që të mos heqin dorë nga të drejtat dhe liritë e tyre.

Osmani ka thënë se gjitha bota po i përcjellë protestat në Iran që nisën pas vdekjes së 22-vjeçares Mahsa Amini në paraburgim të Policisë.