Arbëri

Putini çmon Vuçiqin, flet rregullisht me të dhe i premton ndihmë për Kosovën

Foto: Reuters
 

Rusia do të vazhdojë të thellojë bashkëpunimin me Serbinë, tha presidenti rus Vladimir Putin, të martën në ceremoninë e dorëzimit të marrëveshjes ambasadorëve të vendeve të huaja, përcjell “Nova.rs”.

Sipas tij, Rusia dhe Serbia janë të lidhura me një partneritet strategjik.