Arbëri

Mot me vranësira dhe shi të shtunën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës së shtunë në Kosovë do të mbajë mot me reshje shiu.

“Do të mbajë mot më dinamik në raport me dy ditët e fundit. Kjo situatë meteorologjike vije si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik”, thuhet në njoftim.