Arbëri

Pas paralajmërimeve për grevë nga SBASHK-u, Nagavci takohet me Këshillin e Prindërve

 

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, është takuar të enjten me përfaqësuesit e Këshillit të Prindërve të Kosovës, të kryesuar nga kryetari Jeton Demi. Në këtë takim është diskutuar për përgatitjet e nevojshme për fillimin e vitit të ri shkollor 2022/2022 dhe për të drejtën e nxënësve për të vijuar mësimet pa asnjë pengesë, ka njoftuar Ministria në Facebook.

Sipas njoftimit, Nagavci ka thënë se dikasteri të cilin e drejton është i gatshëm të bashkëpunojë me të gjithë akterët.