Arbëri

Mot me vranësira dhe reshje shiu të shtunën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se të shtunën do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-29 gradë Celsius.