Arbëri

Mot me diell të mërkurën në Kosovë

Gjatë ditës së premte, në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët
 

Gjatë ditës së mërkurë, në Kosove do të mbajë mot i ngjashëm me diell dhe vranësira.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-23 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-33 gradë Celsius.