Arbëri

Berisha i quan tendencioze dhe absurde akuzat me të cilat Britania e shpalli non grata

 

Ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i ka quajtur tendencioze dhe absurde akuzat me të cilat Britania e Madhe e shpalli të premten person non grata (të padëshirueshëm).

Përmes një letre të hapur të shtunën për ambasadorin britanik në Tiranë, kreu i PD-së ka thënë se përdorimi i emrit të një qytetari britanik i cili s’ka qenë kurrë i dënuar në Shqipëri e as në Britani për ta sulmuar atë, siç pretendon Berisha, përbën fyerje për çdo qytetar të botës që beson në pafajësi.