Arbëri

Joseph: Vuçiq dhe Dodik të gatshëm për ta destabilizuar rajonin

 

Situata që po mbizotëron në Ballkanin Perëndimor është duke shkuar në favor të presidentit rus, Vladimir Putin, ka thënë njohësi amerikan i çështjeve gjeopolitike, Edward Joseph.

Ai ka shtuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe anëtari i presidencës së Bosnjë-Hercegovinës, Milorad Dodik, po vazhdojnë të qëndrojnë të gatshëm për ta destabilizuar rajonin.