Arbëri

Deputetja gjermane kërkon ngrirjen e negociatave me Serbinë: Vuçiqi na ka mashtruar për shumë gjatë

 

Deputetja gjermane, Renata Alt, i ka reaguar presidentit serb për deklaratat që ka bërë pas takimit me kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz, për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë.

Alt deklaratën e Aleksandër Vuçiqit se asnjëherë nuk ka dëgjuar për njohje reciproke dhe se kjo është “befasi” për të, e ka quajtur skandaloze.