Arbëri

Mot i ndryshueshëm të dielën në Kosovë

Foto ilustrim
 

Mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira pritet të mbajë të dielën në Kosovë.

Vende-vende pritet të ketë edhe reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.