Arbëri

Moti të dielën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell e vranësira.

Sipas njoftimit të IHMK-së, në disa vende do të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.