Arbëri

Temperatura të larta gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë së mërkurës dhe të enjtes, në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende mund të sjellin reshje të izoluara shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12 e 15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-31 gradë celsius