Arbëri

Sali Berisha rizgjidhet kryetar i PD-së

 

Ish-kryeministri, Sali Berisha, është rizgjedhur pas nëntë vjetësh kryetar i Partisë Demokratike, në zgjedhjet e zhvilluara të dielën nga Komisioni i Rithemelimit.

Në garë për këtë post ishin ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-kryetari i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi.