Arbëri

Mot me diell dhe me riga shiu të shtunën në Kosovë

Moti sot në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës së shtunë, në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët.

Riga shiu parashihen në disa pjesë të relievit malor, por edhe në viset e ulëta, kryesisht në anën perëndimore dhe veriperëndimore të vendit.