Arbëri

Kurti: Po e vërejmë qartazi se po kemi sulme, nuk na e ndalin shpejtësinë

Foto: KOHA
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e tij po sulmohet nga anë të ndryshme, e të cilat siç ka thënë ai, po përpiqen t’ua ndalin shpejtësinë e punës.

Këtë deklaratë Kurti e bëri në një konferencë për media të martën, teksa është pyetur lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila ka hedhur poshtë vendimin e Ministrisë së Arsimit për organizimin e mësimit alternativ të përshpejtuar dhe përcaktimit të organizimit të mësimit në objektet shkollore në Komunën e Kamenicës.