Arbëri

5 të vdekur dhe mbi 2 mijë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Foto ilustrim
 

Pesë pacientë kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit në Shqipëri, si pasojë e infektimit me COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe kohore janë regjistruar edhe 2.156 raste të reja pozitive nga gjithsej 7.067 mostra të marra për testim.