Arbëri

Murati pas rrëzimit të marrëveshjes ndërkombëtare: LDK sapo bëri histori në Kuvend

Foto: KOHA
 

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se LDK-ja ka bërë histori në Kuvend, duke rrëzuar, marrëveshjen financiare ndërkombëtare për reformimin e skemës sociale.

Murati përmes një statusi në Facebook, pak pasi kjo marrëveshje dështoi të miratohet në seancën e sotme të Kuvendit, ka thënë se nga kjo marrëveshje do të përfitonin dhjetëra-mijera familje.