Arbëri

Osmani dekoron Smajl Hajdarajn me Urdhrin “Hero i Kosovës”

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka dekoruar luftëtarin dhe ish-deputetin e Kosovës, Smajl Hajdarajn, me Urdhrin “Hero i Kosovës”, në 20-vjetorin e vrasjes së tij.

Osmani ka shkruar në Facebook se ai ishte jo vetëm një politikan i devotshëm, por edhe luftëtar i paepur për lirinë e Kosovës.